landonmabe82
landonmabe82 landonmabe82
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

You buy a belt for $10 and some socks. Each pair of socks costs $3. The total shipping cost is $3. What is the total cost if you buy 11 pairs of socks?

Respuesta :

solwastaken
solwastaken solwastaken
  • 13-02-2021

Answer:

//

Step-by-step explanation:

The total cost is $46 as 3× 11 = 33 + 10 + 3 = 46

Answer Link
kmricks774
kmricks774 kmricks774
  • 13-02-2021

Answer:

$33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4.5 moles of h2 volume
Which is an equation in point-slope form for the given point and slope? Point: (1, –7); Slope: A. y-7=-2/3(x+1) B. y-7=2/3(x-1) C. y+7=-2/3(x-1)
List all of the traits that are under codominance. How do know ?
Rhythm and rhyme are synonymous. True False
Which term refers to Spanish-speaking Californians who raised cattle on land that had once belonged to Catholic missions? A. anglos B. haciendas C. rancheros D.
how many moles of hydrogen are needed to completely react with 2 moles of nitrogen
5 biscuits cost 40p altogether how much do 3 biscuits cost
carmine paid an electrician x dollars per hour for a 5-hour job plus $70 for parts. The total charge was $320. Which equation can be used to determine how much
Which rate is a unit rate? a 500miles/25 gallons b $12/1 hour c $1/2 pastries d 15 pounds/ 3 cans
5x²-5x factor this for algebra