Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

make sure ur answer s right pls

make sure ur answer s right pls class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 13-02-2021

Answer:

E) $0.35 each

Step-by-step explanation:

(336/40)/24=0.35

Answer Link
LC447
LC447 LC447
  • 13-02-2021

Answer:

E. $0.35

Step-by-step explanation:

First, you have to find the number of oranges: 40 crates • 24 oranges per crate = 960 oranges.

Next, you find the cost of 1 orange:

$336 total cost / 960 oranges = $0.35

Answer Link

Otras preguntas

plssss helppp meeeeeee
Can someone help me with this question pls
In the stimulus-value-role theory of attraction, agreement on parenting, careers, and life tasks become important Multiple Choice last in the development of rel
What would happen if all of the pythons got diseases and became extinct
Can anyone help please
why do people divide society into “us” vs. “them” How can this lead to genocide Please help me
why do you think Ganesh Mansingh is Kala Iron Man off Nepali politics​
would you rather be hot or cold
How is the executive branch organized? Group of answer choices It has the power to interpret laws and decide if they are Constitutional. It is made up of the H
help me Is important​