1king1
1king1
10-11-2016
Mathematics
contestada
you pay 2.36 for 6 donuts what is the unit price
Respuesta :
MohamedSharif
MohamedSharif
10-11-2016
2.36=6 how about 1
2.36 x 1 divided by 6
answer=0.39
Answer Link
jenniferanelson
jenniferanelson
10-11-2016
Take the total cost and divide by the number of donuts:
2.36/6=0.39 each. It comes out to 0.3933333. Round to the nearest hundredth.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Is the movie Thomas Kinkade's Christmas Cottage a true story?
Find the slope determined by the following pair of points. (4,5), (1,3
Which of the following BEST describes committed time? A. Committed time refers to the time allocated to playing sports. B. Committed time is the period of time
Match each barrier of communication to the situation with which it corresponds.
Help me please!!!!!!
20 POINTS FOR THE CORRECT ANSWER IF YOU DON'T KNOW DON'T ANSWER Write a three- to five-sentence objective summary of one of these reading selections. Antigone,
how were americansâ rights limited during world war i?
2.08 Developing Body Paragraphs: Body paragraph topic is on clothing.
L 6.56 35° K 90° 8 4-59 55° M
markus makes $65,500 annually. assuming markus is paid on the 1st and the 15th of every month, calculate his earnings