QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

what is the physical look of piper macnab? (maniac magee)
a moving van leaves a house traveling at an average rate of 40 mph. the family leaves the house 1/2 hour later following the same route in a car. they travel at
What are the required immunizations and their abbreviations and also state what age it is first to be given, if not 7 years?
Who is Woodrow Wilson
A motorcycle weighs 2,009 newtons. The mass of the motorcycle is kilograms. Use g = 9.8 N/kg for gravity.
What discoveries did Balboa and Magellan make on their voyage?
Which of the following statements is correct? A. The thesis statement belongs at the bottom of the pyramidal writing structure, while topic sentences belong
Select all of the answers that apply. Four laws or principles are involved with the study of stratigraphy. They are _____. 1 law of original horizontality 2
A right cylinder has a radius of 2 units and height of 5 units. What is the volume of the cylinder? Round to the nearest tenth.
sherman has 3 cats and 2 dogs he wants to buy sa toy for each of his pets sherman has 22$ to spend on toys how much can he spend on each pet? write your answer