QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangular garden is 3 5/11 yards. The width is 1/4 of the length. What is the area of the garden ?
Which information about the earth would be represented when a globe is used as a model? Choose all answers that are correct.(more than one) A. the speed of rev
Put the following levels in order from simplest (1) to most complex (6). ecosystem population biome organism community biosphere
A substance has a mass of 360g and a volume of 7.5 cm^3. What is its density
The unit for measuring electric power is the A. ohm. B. watt. C. ampere. D. volt.
Which characteristic is associated with early adulthood? A. Learning to manage priorities B. Letting go of decision-making responsibilities C. Deepening awarene
write a word problem that would require you to 5621 divided by 23
Which cell organelles are responsible for making most of the cell's ATP?
a strip of paper is 9/10 of an inch long. you need to cut the paper into 3/12 inch pieces. how many pieces will you be able to cut?
Michael bought 3/4 pound of sliced turkey. He ate 1/3 of the turkey. How much turkey did Michael eat? A. 1/4 lb B. 1/3 lb C. 5/12 lb D. 1/2 lb