Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

A physics book is moved once around the perimeter of a table of dimensions 1m by 3m. If the book ends up at its initial position, what is magnitude of its displ
Dan says that 3/5 is the same as 3.5. Is he correct
Which was one of the reasons Martin Luther wrote his Ninety-five Theses?
Which addition sentences show you how to find 16-9?
which substance can be decomposed chemically (1) CaO and Ca (2)MgO and Mg (3) CO and Co (4) CaO and MgO
Cedro collects state quarters he has 42 out of 50 available quarters what is 42 out of 50 as a percent
What's 428731-175842
Calculate the density of a material that has a mass of 52.457g and a volume of 13.5cm
99,451 rounded to the nearest thousand is
what is the GCF of 12qr, 8r^2, 16rs