Lowercl
Lowercl Lowercl
  • 13-11-2016
  • Mathematics
contestada

32 cans of coke cost a total of $8.96. what is the cost per can? let c represent the cost for one can of coke

Respuesta :

aswang8573
aswang8573 aswang8573
  • 13-11-2016
Divide 32 by 8.96 to get the unit rate. c≈4$ 
Answer Link

Otras preguntas

How could the U.S. Federal Reserve System curb some of the risk of economic instability?
How is a dialectical journal constructed?
please help ASAP! Need help.
"Is life so dear, or peace so sweet" is an example of what A biblical allusion B parallelism C antithesis D repetition
which equation is equivalent to 81^1/3​
Indicate the number of significant figures in the measured number 0.0020 A. 4 B. 5 C. 2
What is the following distance of the line segment
write a letter to your Uncle in the city express in your desire into spend the coming Christmas Holiday with you​
The side of a square is x, and the area is A. Express A in terms of x. Draw the graph which shows how A depends on x.
How do I make someone brainlest? Plz Help Me!!!’