atianayglecias atianayglecias
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy 8 rose bushes and 15 daylilies for $193. Your friend buys 3 rose bushes and 15 daylilies for $117. Find the cost of each daylily.​

Respuesta :

mcphedranb mcphedranb
  • 10-03-2021
2.35$ is the answer I think
Answer Link

Otras preguntas

Math help please and thanks
What kind of light sources might be considered natural sources and which of them are artificial
For what type of image is a megapixel a unit of measurement? film cligital print
A line passes through (2, 8) and (4, 12). Which equation best represents the line? y = 1 over 2 x 6 y = 2x 7 y = 2x 4 y = 1 over 2 x 10.
Find the 10th term of the geometric sequence in which a1=1 and r=2.5
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP I WILL GIVE BRAINEST Based on this, which word means the study of living things? biology apology
6. Evaluate if y = 2. -3y2 – y + 7
Read the sentence. In the bottom of the ninth inning, Sarah was batting. Which are the prepositional phrases in this sentence? In the bottom; of the ninth innin
true or false?? i'll mark u brainlist
i need help please!!! :)