idalyplayz13
idalyplayz13 idalyplayz13
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada


Regular Sire (12 ounces)
Cont: $3.19
Family Sire (18 ounces)
Cost: $4.69 What is the unit rate (per ounce) for regular size box of either cereal round to the nearest hundredths place value

Respuesta :

melanymora152913
melanymora152913 melanymora152913
  • 10-03-2021
0.27 per ounce for regular
And
0.26 per ounce for family
Answer Link

Otras preguntas

Describe an advantage of using dry ice to ship cardboard cartons of ice cream over long distances.
Simplify the ratio:26:65
What type of word indicates that a noun is to follow?
A membership to the gym costs $23 per person in 1995. The membership cost has increased by an average of $6 per person for each year since 1995.a. Write a linea
How successful were the socialists and communists in exploiting the unrest caused by the Depression?
It is estimated that light takes 10,000 years to travel the full distance across our galaxy. If light travels at 3.0 x 10^8m in 1 second then what is the distan
How do u write 0.0000000405 in scientific notation ?
The difference between a number divided by 3 and 4 is 20.
What led to the rise of the New Left? How did the Vietnam War and the draft inflame the movement? What were its results?
The difference between a number divided by 3 and 4 is 20.