battlexhris battlexhris
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

a fun size bag of 24 snickers candy bars cost 5.28 how much does each candy bar cost

Respuesta :

azzy97
azzy97 azzy97
  • 10-03-2021

Answer:

0.22

Step-by-step explanation:

Divide 5.28 by 24

Answer Link

Otras preguntas

Kylee is training to be an ice skater. She already has great cardiorespiratory endurance but wants to focus on some of the skill-related components of fitness.
In Buddhism, the Four Noble Truths explain suffering and reveal the means to overcome the desire and end suffering. What is the process to overcome desire calle
what is the ratio of 31 to 3?
I=prt for t I=105 p=700 and r=0.05
The paper currency in the United States has value because ? a)it is useful b)it represents precious metals d)the federal government says it has value e)all of t
What is an analogy? a. a bleak outlook on life c. a comparison using a form of the “to be” verb b. the study of the human body d. a comparison done by the refor
Select all that apply. A flat character is defined: _____. by only one or two traits by her complex hopes, dreams, flaws, thoughts, feelings, and motives throug
what geographic features allowed Egypt and Kush become great civilizations
T Object] What was the name of the general that led the Nazi forces in the Battle of El Alamein? A. General Eisenhower B. General Rommel C. General Goebbels D.
Jenny wants to buy cereal that comes in large and small boxes. the 32-ounce box costs $4.16, and the 14-ounce box costs $2.38. Which box is less expensive per o