zameepa28 zameepa28
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jeff bought 3 bags of chips and some salsa. the salsa was 2.88. And the total cost was 7.35.. What was the cost of the chips

Respuesta :

allurabourne
allurabourne allurabourne
  • 10-03-2021

Answer:

$1.49 per bag $4.47 for all 3

Answer Link

Otras preguntas

How did closed-range ranching allow ranchers to turn a better profit? A. Long cattle drives allowed ranchers to sell more cattle. B. Shorter cattle drives resul
how many genes are in a chromosome?
Explain why G.K Chesterton claims “St. Thomas Aquinas, perhaps more than he is anything else, is a great anthropologist
The Allosaurus was a two-legged dinosaur that hunted and ate other dinosaurs. Its pubic bone pointed forward. Which of the following does not describe the Allos
On a math quiz, Tatiana earns 5 points for each question she answers correctly. She wrote this equation to find how many points she earns (p) based on how many
In math class ,60 percent of the student are male.There are 30 students in the class.How many students are males?
Help! ¿Cuántos años tienes?
Draw a cake on the screen. Ask the user how old they are and then draw that many candles on the cake! You should have at least 2 user-made functions. Submit you
give me 5 sentence about manifesto​
why does bryan use the word crucify