Emilylambert35 Emilylambert35
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A construction company purchased 96 boxes of bolts. Each box costs $23. How much did the bolts cost the construction company?
how do I work this out
​

Respuesta :

oliviabower987 oliviabower987
  • 11-03-2021
you wanna do 96 dived by 23 but if you do 24 instead the answer should be 4
Answer Link

Otras preguntas

The side length of a square is x+1. write an expression that is equivalent to the perimeter of the square.
Which word is the subject of the sentence? Did Jennifer eat the last piece of the cake? A. piece B. cake C. Did D. Jennifer
In which sentence is the word sleeping a gerund? A. My cat's favorite pastime seems to be sleeping. B. If we make too much noise, we'll wake the sleeping baby.
Explain the difference between nutrient-dense foods and calorie-dense foods. Give an example of each.
Name 3 benefits of trees
Write an expression that us equivalent to 7/8
Incorrect information that is spread to convince others it is true
the probability of rolling a 2
what is measured in metres per second
Madeline uses fewer than 5 coins to pay 60. Draw coins to show one way she could pay 60