smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Task: Read and analyze the following documents, applying your social studies knowledge and skills to write a short essay of two or three paragraphs in which you
Please help me with this!!
Four student government officers want to go to the state convention. It will cost them $100 for registration, $375 for transportation and food, and $41 per pers
How many solutions does -3=2x²-8x+8 have
Write an expression for each of the following: (a) The number which is 10 greater than the number m. (b) The number which is twice of n (c) The number which is
Question 1(Multiple Choice Worth 2 points) (04.05 LC) What happened to the South's economy because of the Civil War? Became based on mining Increased wealth f
You (might,should,could) think its fullny
does capital one venture card have travel insurance
In animals, it is believed that the most common mode of speciation is: a) autopolyploidy. b) chromosomal. c) directional. d) allopatric. e) sympatric
Andre spends I of his wages on wages on food 2 on clothes and 3 saves the rest. What 5 fraction of his wages does he have?​