haleysanford9250 haleysanford9250
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Una tienda vende jabón líquido y esponjas. El costo de 6 botellas de jabón es de $9.12. El costo de 4 esponjas es de $5.00. ¿Cuál es el costo total si se compran 2 botellas de jabón líquido y 3 esponjas?

Respuesta :

Lopez930
Lopez930 Lopez930
  • 11-03-2021

Answer:

5.44

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 9/20 as a decimal and percent?
What is 9/20 as a decimal and percent?
How are hot spots used to track plate motion
Give examples of how environmental condition affected three early culture North America.
Tim works part time at a retail store. His salary varies directly by the number of hours worked. Last week he arned $99.45 for 13 hours of work. This week he ea
Steve has 120 feet of fence to make a rectangular kennel for his dogs. He will use his house as one side. Write an algebraic expression for the kennel's length.
When and Where did the Renaissance take place?
Can somebody solve using elimination method algebra2
How do the daughter cells compare to the parent cells ?
why did Hitler feel justified in taking over Austria and the Sudetenland?