tacocarranza56 tacocarranza56
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Cost to store: $140
Mark up: 20%
What is the sale price?

Respuesta :

25405
25405 25405
  • 12-03-2021
$ 112 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

five less than three times a number is 1. What is the number?
Write 5 sentences to ask your favorite person. Start those sentences with a pronoun or a verb.
How did the cool, rainy climate of the Andes Mountains benefit the Inca? It was the best climate for people to live in. o It allowed them to grow crops they nee
Please Help!!!!! What are some good debate topics? Best one I will mark brainiest
5. Write 5 sentences using compare-contrast on siblings and friendship.
what is the iupac name of CH3-CH2CH(CH3)CH2-COOH​
WIll MARK BRAINLIST!!!!! Can you please write a short informative paragraph about dogs? Also please don't get the paragraph from google. You can get the facts
Kareen went to the store to buy large packs of paper for school. She bought 8 packs of paper for herself and her sisters for $18.00. Her friend Yanira needs onl
Should applicants to UK universities be allowed to write their personal statements in American English? Indian English? Brummie English? Why or why not?
Many American Indians died during colonization after European settlers gave them new land. wounded them in battle. gave them diseases. fed them new foods.