Malopez514 Malopez514
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

3 pens cost $2.70.

What is the cost per pen?


Rectangle divided into 3 units. First unit blank with a note underneath: cost per pen. Second unit has entry: $2.70. Third unit is blank.

$_____per pen

Respuesta :

skicosmic
skicosmic skicosmic
  • 12-03-2021

Answer:

$0.90 per pen

2.70/3=.90

Answer Link
ADVENTUROUSBOY
ADVENTUROUSBOY ADVENTUROUSBOY
  • 12-03-2021

Answer:

$0.90 = per pen

follow me

Answer Link

Otras preguntas

A person with a poor self-concept is more likely to be hired for a position, because they are easier to “mould”.
7-s/2>3. What does a equal
Which kind of logical fallacy is used in this example?: "I started exercising twice a weck, and I just got a babysitting job. Exercising leads to new jobs!" **
Place the descriptions in the correct category
what is the slope of 2y-2x=2
All of the following are factors that influence one's performance when self-regulating behavior except the A. ability to self-monitor B. level of motivation C.
PLEASE HELPPPP!!!!!! Titus wants to teach his friend how to dye a hard-boiled egg. He recites these instructions. Fill a cup with ¼ cup of vinegar. Next, empty
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!
malcom x common lit answers
What were some provisions of the Dred Scott case? Select three responses.