896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

duties that are often performed by pharmacy technicians include a. answering drug information questions for doctors. b. writing reports and counseling patients
Which fraction and equivalent decimal correctly shows the ratio of shaded circles to all circles?
opposing pairs of muscles involved in movement are called a. tendons and ligaments. b. flexors and extensors. c. smooth and striated muscles. d. skeletal and ca
what is the word scarce
Kate is engrossed in her dogs. Martha is obsessed with her horses. What is the best transitional word that best fits this pair of sentences. A. Similarly b. How
PLEASE HELP! Suppose you and a partner want to make a recipe for 25 friends. Adjust the amount of each ingredient below to 25 servings. Facts: *25 friends Recip
whAt is continues resources
4 -12 36 -108 324 what's the rule
dictatorship in sentence
why we are life in earth ? 1. for helping each others 2. just waiting for the end .3. to know why we are here4. for happy life