deadlight
deadlight deadlight
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price per can if it costs three dollars for six cans of soda. Round to the nearest hundredth if necessary

Respuesta :

casasarely2026 casasarely2026
  • 12-03-2021

Answer: unit price: $.50

Step-by-step explanation: 3 ÷ 6= .50

Answer Link

Otras preguntas

Review the last paragraph of the passage, which begins on page 3. How does the author establish the relationship between the ancient library and the modern one?
The divisions of a corporation, working together, accomplished an ROI that is greater than they did when each division worked independently. This corporation is
A baker cuts 3 cakes into pieces . Each piece represents 1/8 of a cake . What is the total number of pieces
help! fifteen points!
What percent is equivalent to 20? O 5% O 6% O 20% O 25%
Need one more answer please help due today
hello, please help!! thank you!
Where did the two railroad companies meet
WILL GIVE BRAINLIEST WHEN POSSIBLE, STARS, EXTRA POINTS AND THANK YOU FOR THE RIGHT ANSWER!! (Please give an explanation and no incomplete/absurd answer I reall
(the answer is not 0.482)