giannagibson
giannagibson giannagibson
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 boxes of macaroni and cheese cost $19.95, how much will you need to pay for 8 boxes?

Respuesta :

astrobrooklyn
astrobrooklyn astrobrooklyn
  • 12-03-2021

Answer:

31.92

Step-by-step explanation:

Answer Link
buttg1526
buttg1526 buttg1526
  • 12-03-2021

Answer:

$31.92

Step-by-step explanation:

19.95 ÷ 5 = 3.99

3.99×8 = 31.92

Answer Link

Otras preguntas

The sum of the measures of the interior angles of a convex polygon is 2160°. How many sides does the polygon have? A. 12 B. 13 C. 14 D. 15
true or false for both p = all numbers greater than 100 are prime q = some numbers greater than 100 are prime
Apply the technique of using nets to create an equation to solve for the surface area of the rectangular prism. -- Place answers not used in the extra space
find r(t) that satisfies the initial conditions.
Was the fruit orange named after the color orange or was the color orange named after the fruit orange?
Yucca moths lay eggs in yucca flowers. When the eggs hatch, the larvae eat yucca seeds. The moths help pollinate the flowers. What type of symbiosis is this?
Find the surface area of that part of the plane 9 x 2 y z = 3 that lies inside the elliptic cylinder \frac{x^2}{81} \frac{y^2}{4} =1 surface area =
QUESTION 2 The Federal Application for Student Aid (FAFSA) form: A-must be completed by your guidance counselor B-can only be filled out by U.S. citizens C-is u
What is the difference between a fear and a phobia?
What three structures to the bodies of all vascular plants have?? HELP!!!!