val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

Water is an example of a
The ratio of the lengths of the corresponding sides of two rectangles is 8:3. The area of the larger rectangle is 320 ft2. What is the area of the smaller recta
What is the solution to the rational equation x over 2x plus 1 minus 1 over 4 equals 2 over 2x plus 1
which term describes a function in which the y-values from a geometric sequence ?
What is common between aerobic and anaerobic respiration
L.A HELP PLEASE ASAP! 1. If you took a class that focused on the study of the earth, what root word would you most likely see in the course name? Astro Bio G
You can prevent foodborne illness by
Which statement about compound subjects is false? In a sentence with a mixed compound subject connected by or or nor, the verb agrees with the closer subject.
how does the use of simple language and short sentences affect the pacing of a story?
Which statement is a theme? Two friends travel in search of the dreaded monster. The Cedar Forest is a marvel of towering trees. Encouragement can be a source o