ABC Company sells several products. Information of average revenue and costs is as follows: Selling price per unit $34 Variable costs per unit: Direct material $6 Direct manufacturing labor $2.40 Manufacturing overhead $0.80 Selling costs $3.20 Annual fixed costs $78,000 The company sells 12,000 units at the end of the year. The contribution margin per unit is ________.