yeonicole60
yeonicole60 yeonicole60
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gina bought a thumbdrive and 12 writting pads for $13y . Each writting pad cost$2 Find the cost of the thumbdrive​

Respuesta :

josephntsamai06
josephntsamai06 josephntsamai06
  • 10-04-2021

Answer:

its 24 since each one cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Write the figures name and notation help please ty
2. What is the relationship between the scientific method and bias? Explain in detail.
1. Juie et Marie sont sociable_, 1 s 2 es 3 e 4 Nothing 5 All of the above​
What is Personal and/or Physical fitness to you? Are you living a healthy fit lifestyle? What are some things that you do to do so? What are the things you can
What are the longitude and latitude of the body of water on this map?
Which behavior demonstrates leadership skills in a team?Which behavior demonstrates leadership skills in a team? A.keeping a vision of the “big picture” of a pr
Emma drinks 2/3 cups of water for every mile she hikes. Her water bottle holds 4 cups of water. How many miles can she hike before her water runs out?
Jada likes going to the pool in the summer. Which is the best way to revise this sentence using descriptive detail and sensory words? A. On a sizzling summer
7r - 1 = 2r + 9 last one for now thank you guys so much for helping me!
Jason bought 3 shirts that each cost the same.He has a coupon for $10 off and he spent $65 altogether.Which equation can be used to find the cost of each shirt?