youmaypass34
youmaypass34 youmaypass34
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Consuelo is grocery shopping and sees that the price of 4 melons is $7.00. Write
a proportion that Consuelo can use to find the price of 1 melon. *

Respuesta :

CaveScriptjavaisgone
CaveScriptjavaisgone CaveScriptjavaisgone
  • 12-04-2021

The price of 1 melon would be about $1.75

Answer Link

Otras preguntas

Please help me to complete the sentences!!​
As in any essay, the first paragraph of your argumentative essay should contain a brief explanation of your topic, some background information, and a thesis sta
What is the horizontal and vertical shift for the absolute value function below? f(x)=3|x+9|+6
can you simplify 4+6(3)+2(5 1/2 -1)
what is the meaning of skeleton system​
The penalties for a person's third DUI conviction include fines of $2,000-$10,000 for a BAL of .15 or higher $2,000-$10.000 if there is a minor in the vehicle $
HELP MY GRADE 9 PLS AND THANK YOU
please help me it is 1 question
(b) Water flows into the tank at a rate of 30 litres per minute. Calculate the time taken to fill an empty tank. Give your answer to the whole minute. (1 litre
Which is the equation of the following line.