s1853053
s1853053 s1853053
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?

Respuesta :

drizzs
drizzs drizzs
  • 12-04-2021

Answer:

$10.5 per dozen.

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3 = $10.5

4 = 3.50 4 x 3 = 12 = $10.5

Answer Link

Otras preguntas

Solve 2p^4+6p^3-8p^2-4p
What is three ratios equivalent to 18:4
Identify 1 similarity and 1 difference between folding and warping.
please explain, I don't really get it
Can some one help me Please help
Compare and contrast the three classes of levers.
The position of a place north or south of the equator is measured in ?
Where does friction occur? Can it happen in liquids, air, with solids?
Each year Earth moves once around —
A company used about 7.4 × 105 sheets of paper in a month. Of the paper used during the month, the accounting department used about 8.9 × 103 of the sheets. Abo