tkendrick0002 tkendrick0002
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sams sells a 5-lb bag of beans for $17.25. How much is the unit price?

Respuesta :

njkver36
njkver36 njkver36
  • 13-04-2021

Answer:

$3.45

Step-by-step explanation:

17.25 divided by 5 is equal to 3.45

Answer Link

Otras preguntas

Original Price Percent of Discount Sale Price $ 25% $40
tooth fillings are often made of gold or porcelain because material are _____.
20 points! Solve the linear system of equations using the linear combination method. 8a−4b=20 5a−8b=62 a = b =
What career involves preservation of the history of biology?
After suffering an eye injury during a lacrosse match, gregg is forced to wear an eye patch. in addition to problems with depth perception, gregg's ophthalmolog
Which factor is responsible for the emergence of industrialized societies? the development of the computer the creation of surplus food and job specialization t
The population of a town is increasing by 605 people per year. If the population is 1100 today, what will be the population be in five years?
The nurse is assessing a client with chronic hepatitis who is receiving lamivudine​ (epivir). which assessment finding is a priority to communicate to the healt
Which type of movement does not occur at the shoulder joint? which type of movement does not occur at the shoulder joint? abduction rotation gliding extension?
Which elements will bond ionically with barium such that the formula would be written as BaX2?