majorbernice05 majorbernice05
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

hillary paid 8$ for 12 dounts. what is the approximate unit cost for each donut

Respuesta :

reynajoseph306 reynajoseph306
  • 12-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

You have to multiply 8 times 12 and that is 96

Answer Link
akiragibson428 akiragibson428
  • 12-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

12÷8

Answer Link

Otras preguntas

make x the subject of the equationy=×+8​
make the subject of the formular A=arh C=2Ar​
John has 10 cricket bats in his cricket bag. in how many different orders can he pick the 10 bats from the bag
Zach invests ​$20 in the stock market at the beginning of the week. He decides to invest an additional ​$30 at the end of the week. He loses 40​% of his total i
What does Yousafzai believe the terrorists hope to accomplish through violence?
por qué hay que críticar con base o fundamentos​
The speed of light will change in which of the following situations? A. The light moves through glass, then air. B. The source of light is rotated. C. The light
How many quarts of soil are used to fill 2 flower pots? Each pot holds 3 2/5
Laura adds 50mL of boiling water to 100mL of ice water. If the 150 mL of water is then put into a freezer, at what temperature will the water freeze?
Can someone please help me with this show work bc I don’t understand this I’ll give brainliest