bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

what was key reason for the post-partum cash crunch in America post revolution
true or false The heat from the Sun reaches Earth through convection
43.586 to the nearest tenth,hundredth,ten,and hundred
Can you elaborate on the reason a writer uses style within a text?
what is a schedule of classes?
A used automobile dealership recently reduced the price of a used compact car by 5% if the price of the car before discount was $18,600 find the discount and
Consider the reaction: 2A(g)+B(g)→3C(g). When A is decreasing at a rate of 0.200 M⋅s−1 , how fast is B decreasing?
Which of these sentence segments does not contain a capitalization error? mr. ford knew the coin uncovered at the archaeological dig at delphi, greece was a fa
Which line in this excerpt from act IV of Shakespeare's Romeo and Juliet best reveals the dramatic irony of the scene? NURSE: Mistress! what, mistress! Juliet!
The Pendleton Act helped to relieve the issue of corruption in government. How did this act accomplish this goal?