liongcubs liongcubs
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

you buy rice at $0.71 a pound a batch requires 4 pounds or rice how much is one batch​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

$0.71 x 4 = $2.84

Answer Link
MyBrainIsThinking
MyBrainIsThinking MyBrainIsThinking
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

I know this how you ask? $0.71 x 4 = $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Dababy or playboicarti or polo G ? NEED HELP urgent this is not a joke also black history month BLM!
what layer of rock are needed for a waterfall to form​
please help i dont understand this
Health is quite variable between individuals and populations. Give a few examples of this.
Which phrase completes the diagram? O impact of internet and new media o techniques of newspapers and print media activities of interest groups O roles of polit
Klausimas kaip? Elle s’appelle Brigitte. L’intonation ascendante : Elle s’appelle comment ? Question avec est-ce que : Comment est-ce qu'elle s’appelle ? L’inve
Please help me asap!!!!!!! Please
please help. ill give brainliest if it lets me
PLEASE HELP BEST ANSWER GETS BRAINLISEST!!!
Read the following sentence from the passage. Instead of playing winter ball in Puerto Rico during the 1958-59 off season like the rest of the league, Clemente