deven70king4
deven70king4 deven70king4
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

3. Mrs. Garcia's class sold bottles of lemonade for $1.36 each and Mr. Runner's class sold protein bars for $1.65 each. Together, the classes sold 79 items and earned $118.17 for their school​

Respuesta :

nelly42686 nelly42686
  • 12-05-2021

Answer:

324.6

Step-by-step explanation:

because Together, the classes sold 79 items and earned $118.17 for their school​

Answer Link

Otras preguntas

Help help help help pelsss please please business
Give one reason why fibre is good for you A. It is a source of nutrients B. It helps to regulate cholesterol levels C. It is one of the main food groups D. I
graph y + 2 = -3/4 (x+4)
In chapters (Matthew) 5-7, there is a grouping of the [blank] of Jesus.​
PLS HELPP Locations and dates of bubonic plague outbreaks since 2000 (provide at least three)
Find the circumference of a circle with a radius of 8 mm.​
What are the vertices of PQR?
Hassan made a vegetable salad with 2 3/8 pounds of tomatoes, 1 1/4 pounds of asparagus, and 2 7/8 pounds of potatoes. How many pounds of vegetables did he use a
What is 23/9+17/9 adding fractions
How do you say 6:50 am in the morning? (In Spanish) How do you say 8:00 am in the morning? (In Spanish) How do you say 7:40 am in the morning? (In Spanish) How