Kingsely1213 Kingsely1213
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 donut is $3. If the donuts come in packs of 6 and I have $100 how many donuts can I buy?

Respuesta :

Nauna Nauna
  • 12-05-2021
It would be 16 doughnuts
Answer Link

Otras preguntas

According to the constitution, every ten years in the untied states___
The table shows how the amount of Ariel’s bank account changed over several weeks. Fill in the missing values.
fresheater biome major attraction​
Is triangle FHK similar to triangle GHJ? If so, which postulate or theorem proves these two triangles are similar?
What do the stage directions in this example most clearly show about the character Darius? DARIUS. [Hunched over, his gaze darting around the room, and shouting
Vivienda Sector/industria Transporte Energía Alimentación Comunicaciones Salud Investiga: ¿Qué metales necesitamos en la vida diaria? 1. En equipos busquen info
What is Object Query Language?
The monthly snowfall on Sugar Mountain dropped from 25 inches to 20 inches. What is the percent decrease?
How does the furnace get the energy needed to heat the water
Which of the following groups is the MOST at-risk? A. college students B. young children C. women D. middle-aged adults