eva222
eva222 eva222
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel had 36 quarters. If it costs 4 quarters for each coke from a coke machine, how many could she buy?

Respuesta :

OFCOURSEIVEMETJARED
OFCOURSEIVEMETJARED OFCOURSEIVEMETJARED
  • 12-05-2021
Answer:
9 Cans of coke.
Explanation:
36 divided by 4 = 9.
Answer Link

Otras preguntas

#18 how would u not multiplying to find which is grater
Which equation supports the given conjecture? The sum of the squares of two consecutive integers is an odd integer. A. (2 + 3)2 B. 32 + 52 = 34 C. 4 + 52 =
If F(X)= 6X-4 and F(A)= 26 what is the value of a? Explain?
What fraction of a pound is forty pence?
is the soil in parts of the northeast is very rocky?
I used 8 bags of sand for 12m squared, How much will I need for 15m squared?
write a short description of horses
All Sumerian cities built ziggurats the same size. A. True B. False
how many times can 8 go into 17
Help on geometry similar triangles #4