jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

A red line on the floor of a hospital, leading to the emergency room lobby is an example of?
You want to find small businesses that have 8(a) certification and do business in a particular industry. What system do you use?
A company is about to go public with an ipoloading. (initial public offering) and the company founders keep a significant portion of the company's stock. this i
The interpretation of campaign events or election results that is favorable to candidate’s campaign strategy is known as:____.
prime factorization of 828
A buyer was told by a licensed agent that the second-story window air conditioner would remain with the house if the buyer paid the asking price. The affiliate
A general characteristic of connective tissue is that it covers the outside of organs. is commonly found lining body cavities. contracts. has no blood supply to
When approaching lubbock preston smith airport from the west at noon for the purpose of landing, initial communications should be with?
HELPPP ME 100 points will give brainlyiest How would the state economy most likely be impacted if all of its restaurants were able to reopen after being closed
find the area of triangle..​