2vkspence 2vkspence
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
A) find the cost of 1 banana and 1 pear?

Respuesta :

ninamarieavallone ninamarieavallone
  • 12-05-2021

Answer:

406

Step-by-step explanation:

mnubytvcsdfghcrevthrrtd3s2erecrstvr

Answer Link

Otras preguntas

Two boys want to balance a seesaw perfectly. One boy weighs 120 pounds and is sitting four feet from the fulcrum. The other boy weighs 80 pounds. Where should t
Please answer asap!! Important!!!
A- 13 B- 26 C- 52 D- there is not enough information
math help will be marking brainliest Juan runs an experiment. He flips a coin 20 times. It landed on Heads 13 times and Tails 7 times. Find the experimental pro
You are studying for your final exam on the semester. Up to this point, you received 3 exam scores of 96% ,77%, And 74%. To receive a grade of B in the class, y
Find the missing lengths of the sides
How do models provide a practical solution for some scientific research?
Lines g and h are parallel and m 2 = 135°. What is m 7? 45° 65° 115° 135°
what is a mathematical statement consisting of a hypothesis and conclusion that has to be proven true
what is 4.3(v+2.5)=8.11+4v