anthonyalexanderalva anthonyalexanderalva
  • 10-06-2021
  • Mathematics
contestada

5 peaches cost $3.95. How much did each peach cost?

Respuesta :

Tweezles
Tweezles Tweezles
  • 10-06-2021

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

3.95/5=0.79

Answer Link
americausearl americausearl
  • 10-06-2021

Answer:

1.26

Step-by-step explanation:

5 divided by 3.95 = 1.26

Answer Link

Otras preguntas

A crate of apples weighing 71.4 N sits at rest on a ramp that runs from the ground to the bed of a truck. The ramp is inclined at 20.0° to the ground. What is t
Taylor Midwifery's cost formula for its wages and salaries is $1,540 per month plus $497 per birth. For the month of March, the company planned for activity of
Why did colonists come to Jamestown originally
Which best describes a major difference between latent functions and manifest functions? Apex
PLEASE ANSWER THESE QUESTION WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 5 STARS AND A THANKS!!!and the question that look answered already are not i just could not unclick t
7. Which part of speech can an adjective modify? O adverbs O verbs O pronouns O adjectives
List three policies that helped sustain economic prosperity in the U.S. after WWI?
Which event most likely influenced the creation of the science fiction genre? A. Industrial Revolution B. World War I C.the Civil War D. the Gold Rush
what is hidden comparison called​
A bored student makes a poor life decision and decides to go do donuts in a school parking lot. The student jumps into his/her 1500kg car and heads to the lot.