Apples111 Apples111
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $1.25 what is the cost of 7 apples?

Respuesta :

rdorton14 rdorton14
  • 12-12-2016
Approx. $2.92  the exact number is 2.91666666......, but money ALWAYS rounds up, giving you 2.92. Hope this helped!
Answer Link
ErikEvilone
ErikEvilone ErikEvilone
  • 12-12-2016
7 apples cost $16.80 
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of proteins
The Real Numbers Can a particular, specific, real number be both rational and irrational? Explain your answer.
What does the photograph above show? How is it an example of an environment sculpture?
f(x)=1/2x^5Will give brainlyest if correct!!!which graph represents the equation.
A group of mussels of a particular type living together on a rock beach is a example of a (an): A)population B)community C)individual D)ecosystem E) colony of
2x+7-5x+8=3(5+6x)-12x
What is the domain for -(2(x-85))/(x+11)(x-5)
A telephone pole broke 4 feet from the bottom. If the top of the pole landed 3 feet from the base of the tree, how tall was the pole originally?
Sulfuric acid + zinc =
Theresa is preparing an essay on Islamic art. Help Theresa complete the sentence to describe a design characteristics of this type of art. You can see numerous