Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

Alab
Alab Alab
  • 13-12-2016
This is a simple division problem to find money per gallon. The simple equation is just $46.20 / 12, in which the answer would be $3.85 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

A refrigerator magnet uses five eights of an inch of magnetic tape how many refrigerator magnets can you make with 10 inches of magnetic tape
why is repetition important in science?
Answer please. Will give brainly thingy. (if correct and I will click check answer.)
A farmer decides to try to increase his profits by mating his two goats that produce the most milk together. The farmer’s descendants continue the process and o
block diagram of a computer ​
write the poem titled is Handcuffs and write a dairy entry over two days as the speaker who is in prison.​
Why the city of Jerusalem might become a centre of conflict
What happens during the crusades?
Which of the following lists is in the correct order from smallest to largest? -19, -14, 5, 11 -7, -3, 6, 2 11, -12, 15, -19 -13, -19, -21, -24
Can instantaneous velocity be negative