jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

can you help me with my school work
RUE or FALSE: Investors desire for Cottage Industries to provide spun cotton as a faster rate led to the Industrial Revolutio
What is TRUE about an experimental study? A. It must be conducted in a very natural environment. B. Researchers should avoid trying to control the setting. C. T
Which layer is Earth's thinnest?
Plz Help A. Yes B. No c. Maybe D. Can4 be determined
Hello :0 can someone help me !?
Think about a decision of University of Education that would affect you as a student. Use Vroom’s decision tree approach to decide whether the administrator mak
Rebecca has a container that holds 6 white ribbons, 4 blue ribbons, and 2 red ribbons. What is the probability of her picking a red ribbon without looking?
please help I don't understand this question or how to get the answer
When bill’s diner moves from the production combination of 35 burgers and 25 hot dogs to the combination of 25 burgers and 65 hot dogs, what is the opportunity