zara62allen
zara62allen zara62allen
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Three loaves of bread and two jars of peanut butter cost $5.49. Four loaves of
bread and three jars of peanut butter cost $7.75. Find the price of a loaf of bread
and a jar of peanut butter.

Respuesta :

rlew88950 rlew88950
  • 10-09-2021
P $1.29 (Price of peanut butter)
Answer Link

Otras preguntas

what are three consecutive whole numbers between 70 to 100
How does OSHA protects the workers.
What is the term for the shedding of the endometrium
Propaganda is used to both help and hurt governments. true or false
For centuries, men have needed women to be sexually faithful to ensure that her children are also his offspring. which theory is consistent with this explanatio
how did yuan china contrast with khan mongolia
Jack was shocked to witness the sudden drop in performance of his laptop. he also found that the screen saver constant changed and that the taskbar had disappea
A random sample of 25 statistics examinations was taken. the average score in the sample was 76 with a standard deviation of 12. assuming the scores are normall
What is the term for the shedding of the endometrium
which statement is a piece of evidence that leads you to infer that Ivan Jakolevitch is often balmed for things that are not his fault