avrienelms8
avrienelms8
11-09-2021
Mathematics
contestada
grapes are on sale for $2.36 per pound
Respuesta :
Emorix
Emorix
11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90
Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
2(x - 2/3) = 0 Solve the equation
in a factory, the number of female workers is 3 2/3 times the number of male workers. there are 16 more female than male workers. Find he total number of worker
A hostel having strength of 300 students requires on an average 36000 L of water per day. It has a tank measuring 10 m × 8 m × 9 m. For how many days will the w
-5z= 15.25 Hint:Equation and rational coefficient
b. Compare and Contrast How are colloids and suspensions different from solutions?
If f(x) = -5x - 1 and g(x) = √ x-6, what is (fºg)(7)?
Which of the following molecules is non polar? A.HF. B.HCN.
Solve for x: 10x – 3 + x < 30 Question 5 options: x < -3 x < -7 x < 11 x < 3
what are the direct causes of World War 1 and World War 2
URGENT Divide f(x) by d(x), and write a summary statement in the form indicated. f(x) = x4 + 4x3 + 6x2 + 4x + 5; d(x) = x2 + 1 answer choices: f(x) = (x2 + 1)