staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

To test the effect of a new exercise routine on muscle growth, a researcher sets up the following experiment: 60 volunteers subjects (40 men and 20 women) of av
Answer the questions about the figures below
Farmers often must add fertilizer to soil that is deficient in nutrients. Which statement best describes an effect that this might have? A. The fertilizer cou
Hi, I really need help with my essay that is do today. So, my essay is about why is the ungrading system a better choice for grading in higher education. I need
Which of the following represents m/ABE and m/DBE shown in the figure?
if 9=4x, what is the value of x
amigo ayudo a las personas a mejorar sus hábitos alimenticios, elevar su sistema inmunológico, bajar de peso, eliminar y combatir enfermedades, eliminar gastrit
E. Answer the following questions. 7. What are the differences between a voluntary and an involuntary muscle? Give an example of each.
If a fair die is rolled 7 times, what is the probability, to the nearest thousandth, of getting exactly 2 ones?
Cual es la comparación del brazo humano con la pata de un gato