TWO DVDs and one videocassette tape cost $72. One DVD and two videocassette tapes
cost $57. What is the price of each item?

Respuesta :

Answer:

dvd cost 36 dollars

casette costs 10.5 dollars

Ver imagen wifi5395
Ver imagen wifi5395
Ver imagen wifi5395