reagangallagher556 reagangallagher556
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

4 lbs of tomato’s cost $14 complete the double number line so that it shows how much it will cost for up to 8 lbs of tomato’s

Respuesta :

coolboyarafat
coolboyarafat coolboyarafat
  • 10-11-2021

Answer:

the answer is 28$ because since the lbs get doubled so ypu also have to double the cost

Answer Link

Otras preguntas

About 10% of women experience severe pain at the entrance of the vagina. this is known as
Explain why the equation 8 x +19 =11 has no solution
Which of these hypothetical scenarios are examples of pleiotropy? select all that apply?
Ehab is a high school science teacher. he recently received a teacher of the year award for his district, but he believes he only received it because no one els
ax that you pay when making a profit from selling a house is an example of:
Out of the three civilizations which one would you live in? You have Aztec, Inca or Maya and give a couple reasons why you would or would not live with that civ
Gabby received high-quality prenatal care from the care team at her local hospital. she was informed about what to eat and what to do. they also coached her on
By age 18, the average american has seen 200,000 acts of violence on tv, including 40,000 murders. what is it about television violence that is so compelling to
Jane works due north of home. Her husband Alan works due east. They leave working at the same time. By the time Jane is 3 miles from home, the distance between
List several nutrition principles that are important for athletes across disciplines.