breasia8 breasia8
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit rate. A dozen cookies sells for $5.12. Round to the nearest cent.

Respuesta :

hannahwillis34
hannahwillis34 hannahwillis34
  • 10-11-2021

Answer:

5.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The goldfarb company manufactures and sells toasters. each toaster sells for $23.75 and the variable cost per unit is $16.25. goldfarb's total fixed costs are $
One car traveled 220 miles and drove 10 mph hour slower than a second car which drove 260 miles. If the cars were traveling for the same time, how fast was the
Simplify the expression below. 6n2 - 5n2 + 7n2
Poets like James Weldon Johnson were able to revolutionize an ancient form of poetry called the _____ in order to create social commentary on the status of Afri
This is the english version of despacitoOhFonsiDYOhOh no, oh noOh yeahDiridiri, dirididi DaddyGoYes, you know I've been looking at you for a whileI have to danc
The ultimate result of the formation of the delian league was to a. strengthen trade ties with the persians. b. foster closer ties with sparta. c. create a cult
Which is an example of protein complementing? 1. whole wheat bread and jam 2. macaroni and cheese 3. pinto beans and lentil casserole 4. burger and fries
Cold air can hold more moisture than warm air true false
In which country of east asia have its citizens begun to engage in struggle for free expression and political openness?
Where in to kill a mockingbird does it say it was times like these when i thought my father, who hated guns and had never been to any wars, was the bravest man