sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
How do you find the perimeter of a dented square?
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar.  She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar.  She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?