Zoeyyyyyyyyyyyyyyyyy
Zoeyyyyyyyyyyyyyyyyy Zoeyyyyyyyyyyyyyyyyy
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Daryl spent $4.68 on each pound of trail mix. He spent a total of $14.04. How many pounds of trail mix did he purchase?

Respuesta :

thohiele
thohiele thohiele
  • 10-11-2021

Answer: 3 pounds

Step-by-step explanation:

brainliest me

Answer Link
flxminwoodz flxminwoodz
  • 10-11-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

14.04 divided by 4.68 is 3

Answer Link

Otras preguntas

Adopting a positive outlook can help you manage stress by A. helping you say no to demands on your time. B. changing the way you perceive a stressor. C. keepin
How did slavery cause sectionalism in the antebellum era? A. Southern politicians supported the expansion of slavery into new states. B. Northern politicians ba
Determine whether the given value is a statistic or a parameter. A survey found that 75% of all respondents were optimistic. Choose the correct answer below. A.
14. 9(y - 4) - 7y = 5(3y - 2step by step please​
___ and ___ are eating disorders in which weight loss occurs.
The highest caste during the ancient era was that of the
I NEED HELP NOW! Read the evidence for an argumentative essay on Caesar Augustus. Caesar Augustus installed public baths to decrease the spread of disease. Whic
The measure of an angle is 89 times the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle
You had $21 to spend on two notebooks. After buying them you had $17. How much did each notebook cost?
Which mountains lie between Spain and France? (A)Rocky (B)Pyrenees (C)Alps (D)Andes