sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

Simplify: (cos^2x-1)/cosx+1
A mother is three times as old as her son, and in 11 years she will be just twice his age. Find their present ages.
which party controlled the white white house and politics in late 1800
QUICK I NEED THE ANSWER!
Need help .... Regular octagon ABCDEFGH rotates 360 degree clockwise about it's center . After how many 45 increments will A' ( the image of the A coincide with
Which statement best summarizes William ShakespeareÍs Sonnet 130? My mistress' eyes are nothing like the sun; Coral is far more red than her lips' red; If snow
The types of problems found on ancient papyri, books, and tablets focuses primarily on problems that relate to daily life. The solution methods for many ancient
Help??? ?????? ???????
Adam wants to tip the room service person 15 percent of the food bill of $163.56. How much should he tip?
Which of the following statements illustrates the concept of variety?