jlob08 jlob08
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jane & Jim spent the same amount of money today. If Jim spent
$5.25 on food and rode the train 3 times, and Jane spent $12.45 on
food and rode the roller coaster twice, then how much does a
token cost?

Respuesta :

Thomaspien1122 Thomaspien1122
  • 14-11-2021

Answer:4$

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

A box has dimensions of 19 inches long, 1.7 feet wide, and 6 inches high. What is the volume of the box? The formula for the volume is V = l ⋅ w ⋅ h.
What advantages did Assyria gain from having easy access to bodies of water?
What is these decimal numbers from least to greatest
Are this candy popular now ?
8d-d-4d-8=5d A. 1 B. 9 C. -4/3 D. -4
Which of the following will be accomplished by assessing the factors of production?
I need help with 10,11,12
40 percent of the 30 students were boys draw a chart
for the students of art appreciation, the emperor Justinian is most often remember for
Because parkour (pronounced /par 'kur/) is still such a young sport, the best place to find information about it is probably online. Why are parentheses used in