auorura
auorura auorura
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy in each problem??

​

Which is the better buy in each problem class=

Respuesta :

IDontHaveABrainFax
IDontHaveABrainFax IDontHaveABrainFax
  • 11-11-2021

Answer:

1 - quarts of juice for 5.82 (the first one)

2 - 9.84 for a 12 pack of batteries (the second one)

3 - 24-pack of pencils for 2.64 (the first one)

4 - $2.46 for a 12-ounce jar of jam (the first one)

Step-by-step explanation:

Have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

What I Know Write each as they would appear on a 24-hour digital clock. Morning Afternoon 1. Five minutes pass 8 2. Quarter of 12. 3. Six minutes to 10 4. Twent
what does "fade from thee as a flower in May" mean​
What are 3 things you can choose to do differently that can affect your life personally
Will give Brainiest! Find the ordered pair (s,t) that satisfies the system s/2+5t=3 3t+6s=9
A student performed the following steps to find the solution to the equation x^2 + 14x + 40 = 0. Where did the student go wrong? Step 1. Factor the polynomial i
A line that includes the point (10, 0) has a slope of 1/10 slope-intercept form? What is its equation in slope-intercept form?
Question 1 of 10 Which is true about the Mycenaeans? A. They had advanced weapons. O B. They were not imperialists. C. They had no fortresses. O D. They were mo
What are the zeros of g(x) = x(x2 – 25)(x2 – 3x – 4)?
Why are checking references and a background check important when considering a new staff member
how is transphobia taken in the modern generation​