flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP STEP BY STEP. FIRST IS BRAINLEIST AND 5 star!
According to Thomas Paine, what should be the ruling factor in a free country?
Who is a patients bill of rights designed to protect?
Problem Page Watson Company's employees earn $290 per day and are paid on Friday for a five-day work week. This year, December 31 is a Thursday. If the appropri
In the cells of some organisms, mitosis occurs without cytokinesis. This will result in a. cells with more than one nucleus. b. cells that are unusually small.
Which three major segments of the population were excluded from the convention
Antonella owns a company that produces organic chips called Earth Chips, Inc. She wants to create a competitive advantage for Earth Chips by using quality. With
Manuel spent a total of $40 at the grocery store. Of this amount, he spent $36 on fruit. What percentage of the total did he spend on fruit?
Which three major segments of the population were excluded from the convention
500,00 in expand form