dakotarobinson305 dakotarobinson305
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

3.) What would 9 gallons of gas cost at $2.12 per gallon? *
$18.80
O $17.56
$19.08
$11.12

Respuesta :

lustiii
lustiii lustiii
  • 11-11-2021

Answer:

19.08

Step-by-step explanation:

each gal = $2.12

gals filled = 9

9 x 2.12 = 19.08

Answer Link

Otras preguntas

Anaerobic exercise requires oxygen Options: True False
Which is the purpose of the Women, Infants, and Children program? A. to provide food and medical services to low-income pregnant women, nursing mothers, infants
A beam of red light is made to pass through two slits that are 3.55 E-3 meters apart. On a screen 2.25 meters away from the slits, an interference pattern appea
Where is a false cognate below? Le restaurant de L'Etoile est près de l'aéroport. Sur le menu, on trouve de bons hors-d'œuvres, de la quiche, et des sandwiches.
_______ is a part of Angola that is separated from the rest of the country by the Democratic republic of the Congo
Chris entered a canoe race. He rowed 3 1/2 miles in 1/2 hour. What is his average speed in miles per hour?
3<3x+6<24i keep getting 1 < x < 6but the answer says -1 < x < 6
Find the dimensions of a rectangle with perimeter 100 m whose area is as large as possible. (if both values are the same number, enter it into both blanks.)
Question 3 (Fill-In-The-Blank Worth 4 points) Complete the sentence with the correct form of the verb gustar and the indirect object pronoun (me, te, le, etc).
What are the point value for each score (td, extra point, 2 pt. conversion, and safety) and what yard line can they be scored from? (flag football)